Blog | Petr Flíček

Dobré zprávy z českého olympijského (sedmičkového) ragby + pozvánka do Krakova

Turnaj v Praze U18 + U16
Velkou naději pro české olympijské (sedmičkové) ragby přinesl turnaj na pražském Smíchově v kategorii U18 a U16, který se konal během poslední červnové (velmi deštivé) soboty, 25. 6. 2022 na hřišti RC Tatra Smíchov. Utkaly se v něm týmy dívek a chlapců v kategorii do 16 a do 18 let. S českými mladými ragbisty a ragbistkami se přijely utkat týmy z Maďarska, Polska a z Litvy. České týmy vyhrály téměř vše. Pouze v kategorii chlapců do 16 let (U16) český tým připravil o vítězství tým „A“ ragbistů z Polska.

Lisabon 25-26.6. (s účastí české sedmičkové reprezentace)
Během téhož víkendu (25-26. 6. 22) se odehrálo taky první kolo sedmičkového ragby v dospělé kategorii. Tam mezi devíti špičkovými evropskými týmy získaly Češky skvělé páté místo, protože se jim podařilo porazit výborně hrající Španělsko. Čeští muži skončili osmí.

Krakow 1.-3. 7. 2022 (pozvánka)
Druhé kolo tohoto turnaje se odehraje tento víkend 1.-3. 7. 2022 kousek za naší hranicí – v Krakově. Odehraje se na hřišti fotbalového týmu Wisly Krakow, v centru města, na stadionu Henryka Reymana, ul. Reymonta 20. Vstup na celý turnaj stojí jen 30 polských zlotých (cca 150 korun). A VIP cca 1000 korun. V pátek a v sobotu se hraje ve skupinách a v neděli se hraje o umístění na stupních vítězů. Chcete aby tam stál i český tým? Tak přijeďte fandit! Fanoušci jsou osmý člen týmu…

Info o turnaji v Krakově 1-3. 7. 2022: